Banki w Polsce

Kredyty i pożyczki asystują nam przez cały czas, mimo iż na różne sposoby chcemy się bronić przed matnią kredytów bankowych i od czasu do czasu wolimy pożyczyć pieniądze u znajomych czy rodziny niż w instytucjach bankowych.

Gros osób wystrzega się dużego oprocentowania kredytów i co za tym idzie, gigantycznych odsetek. Poza tym czasami jest tak, że nawet najlepsze banki w Polsce (Bise.pl) wabią w reklamach niskim oprocentowaniem, jednakowoż kiedy przychodzi do zatwierdzenia umowy to ukazują się koszty manipulacyjne, które powodują, że oprocentowanie już wcale takie korzystne nie jest. Ale może się zdarzyć, że faktycznie koszty oprocentowania nie będą wcale takie wysokie. Częstokroć się zdarza, że banki wykorzystują niższą prowizję wobec wypróbowanych, stałych klientów, których znają.

Na dodatek jeżeli mamy w danym banku konto oszczędnościowe czy linię debetową, to też możemy liczyć na cokolwiek lepsze warunki. A więc dobrze jest pobrać kredyt w banku, w którym mamy założone rachunek rozliczeniowy lub z którym mieliśmy już przedtem do czynienia. Warto także posiadać wiedzę, że w przypadku brania kredytu bankowego, poprawniej jest mieć wyższe oprocentowanie nominalne i niską prowizję aniżeli niskie oprocentowanie i wysoką prowizję. Zdołamy także uszczuplić koszt ogólny kredytu, jeśli zrezygnujemy z ubezpieczenia. Nie jest ono obowiązkowe, lecz doradcy bankowi z rzadka o tym instruują kredytobiorców lub imputują, że trzeba wykupić ubezpieczenie bądź że jest ono w pakiecie. Poza tym o ile już pobieramy kredyt, to lepiej wybrać ten z ratami malejącymi niż stałymi, ponieważ raty z czasem maleją i ogólny koszt pożyczki jest mniejszy.