BGŻ Optima Lokata Bezkarna i Bezkompromisowa z kontem oszczędnościowym

BGŻ Optima oferuje praktycznie najlepsze lokaty na rynku dla nowych klientów (Lokatę Bezkompromisową i Bezkarną). Obok Idea Banku i promocyjnych lokat happy to jedne z nielicznych obecnie dostępnych lokat, które chronią przed inflacją i pozwalają wygenerować jeszcze niewielki zysk.

Niestety większość oferowanych na dzień dzisiejszy lokat bankowych jest zbyt nisko oprocentowana nawet, żeby ochronić nasz kapitał przed rosnącą inflacją.

Lokaty Bezkarna i Bezkompromisowa dostępne są tylko dla klientów, którzy przynajmniej prze 1 rok nie korzystali z usług BGŻ Optima, ani nie mieli w ciągu ostatniego roku podpisanej żadnej umowy z bankiem BGŻOptima.


Lokaty te są wzajemnymi alternatywami, klient może wybrać tylko jedną z nich. Obie otwierane są na okres 3 miesięcy. Wniosek o lokatę można złożyć tylko na etapie składania wniosku o konto oszczędnościowe. Są to produkty powiązane. Jednak konto oszczędnościowe w BGŻ Optima różni się od kont osobistych, które zazwyczaj musimy zakładać w celu skorzystania z lokaty z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych klientów. Przede wszystkim nie ma żadnych opłat, jest to rachunek oszczędnościowy, a nie konto osobiste, nie ma też żadnych kart do niego. konto oszczędnościowe musi zostać powiązane z jakimś naszym rachunkiem w innym banku. Konto to można zamknąć po zakończeniu lokaty przez Internet. Wystarczy zalogować się do systemy bankowości internetowej i złożyć dyspozycję zamknięcia konta pisząc odpowiednią wiadomość z wypowiedzeniem umowy ramowej. Jest to dość szybki i łatwy proces. Dlatego osoby, które chcą tylko założyć lokatę i nie chcą korzystać z konta nie będą mieć większych kłopotów z zamknięciem tego rachunku.

Szczegółowy opis lokaty Bezkompromisowej i Bezkarnej w BGŻ Optmia https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html + opinie o BGŻOptima i lokatach w tym banku. Oferta dostępna na https://www.bgzoptima.pl

Lokata Bezkarna

  • Okres: 3 miesiące
  • Oprocentowanie: 3,5%
  • dla kwot od 1000 do 20 tys. zł

Lokata Bezkompromisowa

  • Okres: 3 miesiące
  • Oprocentowanie: 2,5%
  • dla kwot od 1000 do 100 tys. zł

Jak widać w powyższym zestawieniu Lokata Bezkarna jest wyżej oprocentowana od Lokaty Bezkompromisowej, aczkolwiek ta druga umożliwia zdeponowanie większych kwot. Jest to powszechna praktyka dlatego typu promocyjnych lokat. Mają one zachęcić nowych klientów, są znacznie lepiej oprocentowane od zwykłych lokat z regularnej promocji, ale też mają ograniczenia kwotowe.

Co ciekawe zarówno lokatę Bezkompromisową jak i Bezkarną można zerwać bez utraty odsetek prze terminem. Stąd też zresztą nazwa lokaty “Bezkarnej”. Takie udogodnienie rzadko spotyka się w przypadku lokat bankowych. Jeżeli zdecydujemy się zerwać Lokatę Bezkarną lub Bezkompromisową przed czasem jej zakończenia, to BGŻ Optima i tak wypłaci nam odsetki za czas, w który środki znajdowały się na jednej z tych lokat.