Dla kogo kalkulator dni płodnych

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy chce się ustatkować i założyć rodzinę. W takim przypadku najczęściej zaczynamy planować i starać się, aby na świecie pojawiło się potomstwo. Aby w pełni świadomie zostać rodzicami należy ustalić kiedy przypadają dni płodne u partnerki. W tym celu bardzo przydatny okazuje się kalkulator dni płodnych. To właśnie za jego pomocą jesteśmy w stanie najdokładniej obliczyć kiedy one nastąpią. Taki kalkulator dni płodnych przydać się może jedynie tym panią u których cykl odbywa się regularnie.
Kalkulator dni płodnych służy tylko i wyłącznie do określenia dni płodnych u kobiety. Jak zapewne każdy wie mężczyzna płodny jest przez całe życie. Natomiast kobiety tylko do momentu menopauzy. Po tym czasie zajście w ciążę metodą naturalną jest całkowicie niemożliwe. Do tego kobieta płodna jest tylko przez kilka dni w miesiącu.
Plemniki są wstanie przeżyć nawet do siedmiu dni. Dlatego też określając termin dni płodnych należy ten fakt również wziąć pod uwagę. Może się tak zdarzyć, że plemnik wprowadzony do pochwy kobiety kilka dni przed owulacją przetrwa i w czasie dni płodnych dojdzie do zapłodnienia komórki jajowej. Dla par starających się o potomstwo nie ma to większego znaczenia, a nawet jest to korzystna sytuacja. Natomiast te pary które nie planują dzieci powinny zwracać na to uwagę i w tym okresie najbardziej narażonym na zapłodnienie użyć środków plemnikobójczych. Zminimalizuje się w ten sposób ryzyko niechcianej ciąży. Jak widać kalkulator dni płodnych przydaje się każdemu niezależnie czy chce powiększyć rodzinę czy temu zapobiec. Należy jednak pamiętać, że uzyskana dzięki niemu informacja powinna służyć jedynie jako informacja, a nie środek antykoncepcyjny.