Egipt – czy kobieta jest odporniejsza na tamtejsze zatrucia?

Co roku wielu Polaków wyjeżdża do Egiptu na wczasy. Warto jednak wiedzieć jak uniknąć pewnych nieprzyjemności związanych z pobytem w tym kraju. Oczywiście Egipt to niewątpliwie szczególnie pasjonujący turystycznie rejon, który warto wybrać na wczasy – orientalna zabudowa, starożytne piramidy, piękne krajobrazy, piaszczyste plaże oraz jedna z bogatszych rafa koralowa, to tylko niektóre z czynników zachęcających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy wiedzieć, że Egitp oferuje też mało przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest przypadłość żartem nazywana zemstą faraonów. Choroba ta poważnie może unieprzyjemnić każdemu turyście pobyt w Egipcie. Stała się ona zmorą licznych turystów zwiedzających owy kraj. Z niewiadomych powodów częściej dopada mężczyzn, co nie sugeruje, że któraś kobieta może myśleć, że jest mniej narażona.

Chociaż kobieta jest nieco mniej narażona na atak zemsty niż mężczyzna, aczkolwiek mimo to każda kobieta również musi tak samo unikać pewnych rzeczy, bo różnica w liczbie zachorowań kobiet i facetów jest bardzo nikła. Choroba ta objawia się bardzo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W skrajnych przypadkach poziom temperatury może być wyjątkowo duża nawet do 39,5 stopni, co również może być niebezpieczne dla życia chorego.

Choroba ta powodowana jest przez powszechnie w Egipcie drobnoustroje. Pojawiają się one nagminnie w wodzie, ale ogólnie występują wszędzie, a sam Egipt nie da się zakwalifikować do sterylnych regionów tak więc o zarazki nie trudno. W jaki sposób uniknąć zarazków będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie urlopu odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Poza tym nie wolno pić wody z kranu, nie można się jej nawet napić niechcący w trakcie mycia. Pijemy jedynie wodę butelkową, nawet zęby myjemy wodą z butelki. Egipt to nie Europa, woda tam jest zatruta ustrojstwami wszelkiej formy, którym rozrodowi sprzyja także afrykański gorący klimat. Bywając w Egipcie jemy wyłącznie poddane obróbce termicznej potrawy, żadnych nie ugotowanych warzyw, lub owoców. Picie napojów z procentami też może nas wspomóc. Aczkolwiek nawet stosownie powyższych porad nie da nam żadnej gwarancji, że nie dorwie nas przypadłość Faraona. W przypadku lekkich objawów warto nabyć w miejskiej aptece środek o pod nazwą Antinal, polskie lekarstwa nie skutkują. Jednak kupując ten lek nie pokazujmy, że rozbolał nas brzuch itd. – zapytani – oznajmijmy, że kupujemy dla znajomego, bo gdy aptekarz zorientuje się, że jest nam konieczny to zażąda za niego 4 razy więcej niż zwykle. W przypadku mocnych objawów lepiej przejść się do jakiejkolwiek instytucji leczniczej.

Źródła:
[1] http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/