Infografika nas otacza

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy z tego, że dosłownie każdego dnia otacza Cię infografika. Wiesz czym ona jest, ale nie słyszałeś takiego pojęcia. Nie martw się, gdyż mało kto tak określa tę rzecz. Mam tutaj oczywiście na myśli różnego rodzaju obrazkowe instrukcje, wykresy, mapy, plany i temu podobne elementy. Wszelkie graficzne objaśnienia problemów lub ich tłumaczenia nazywane są właśnie infografiką. Jest to obecnie bardzo popularna metoda przedstawiania problemów i zagadnień, gdyż jak się okazuje jest ona dla nas najbardziej przyswajalna. Ogromna liczba ludności posiada cechę wzrokowca, czyli lepiej zapamiętuje i rozumie rzeczy z obrazów i rysunków niż z surowego teksu. Nie od dziś wiadomo, że ludzie lepiej przyswajają sobie słowo malowane niż pisane i dlatego infografika jest z nami już od bardzo dawna.

Najprostszym i jednocześnie najczęściej spotykanym typem infografiki jest oczywiście plan lub mapa. Dokładnie rozrysowane są tam wszystkie miejsca co ułatwia dotarcie do celu. Bardzo podobnie działa infografika w postaci instrukcji obsługi. Obrazkowe wytłumaczenie metody użytkowania jakiejś rzeczy ułatwia zrozumienie zasady jej działania. Infografika to także dane statystyczne, które przedstawiane są za pomocą wykresów.

Jak widzisz więc infografika otacza Cię każdego dnia i bardzo ułatwia życie. Z ich pomocą łatwiej będzie nam trafić do celu albo nauczyć się obsługi nowo zakupionego telewizora. Również zrozumienie danych przekazywanych nam w mediach jest dużo prostsze dzięki różnego rodzaju wykresom i graficznym analizom.