Izolacja cieplna z wełną szklaną

Wełna szklana to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych przy izolacji cieplnej budynków, a także stropów, ścian działowych, poddaszy i tym podobnych. Dzięki niej termoizolacja jest bardzo efektywna, a jej koszty niskie. Należy jednak wiedzieć jakie rodzaje wełny szklanej zastosować, aby zatrzymywała ona jak największą ilość energii cieplnej w pomieszczeniach.

Maty dostępne w różnych wymiarach (ich najpopularniejsze grubości wahają się w przedziale od stu do stu sześćdziesięciu milimetrów), mogą być równie dobrze stosowane także do izolacji akustycznej. Jest to materiał jak najbardziej bezpieczny, odporny na wysokie temperatury oraz ogień, dzięki czemu jego zastosowanie w domach jednorodzinnych jest jak najbardziej zalecane.

Jak wspomniano na początku, termoizolacja przy wykorzystaniu wełny szklanej będzie bardzo zadowalająca pod względem jakości i zapewni Ci zadowolenie. W trakcie sezonu grzewczego będziesz mógł zauważyć, że w domu utrzymują się wyższe temperatury, a Ty sam mniej wydajesz na opał.