Jak spakować się na wycieczkę rowerową?

Jak spakować się na rowerową wyprawę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które chcą tego dokonać, ale, które nie pamiętają o fundamentalnych zasadach pakowania sakw. Dzięki nim bowiem nie tylko zaoszczędzimy sporo miejsca, ale także zachowamy stabilność podczas transportu dużych ciężarów. Przede wszystkim musimy wiedzieć, jak rozmieścić poszczególne wyposażenie. Zacznijmy od najcięższych elementów czyli od chociażby namiotu, który wielu rowerzystów próbuje umieścić w sakwie. Jest to podstawowy błąd, ponieważ rozmieszczenie sakw tylnich umożliwia położenie namiotu na bagażniku. Jego przymocowanie tam będzie stabilne jeśli zainwestujemy w specjalistyczny wór transportowy. Sklepy rowerowe sprzedają modele z gumami, które umożliwiają szybkie jego doczepienie i stabilność.

Rowery górskie są bardzo często obiektem zainteresowania złodziejów, a zatem warto zadbać o to aby nasze najcenniejsze przedmioty mieć zawsze przy sobie. Jeśli nie mamy takiej możliwości, bo na przykład odzież stawia nam ograniczenia, warto zainwestować w malutkie sakiewki na kierownicę. Wtedy przynajmniej zawsze będziemy mieli je pod ręką i nigdy o nich nie zapomnimy. Wycieczka na tanie rowery nie może odbyć się bez apteczki pierwszej pomocy. Na każdy upadek, zadrapanie tudzież inną sytuację wymagającą interwencji trzeba reagować natychmiastowo. Niedopuszczalnym jest zatem umieszczenie jej w sakwie tylniej, pod stertą ubrań i przyrządów gastronomicznych. W celu ich przechowania najlepiej sprawdzają się sakwy pod siodełkiem lub ewentualnie boczne kieszenie sakw tylnich bądź przednich. Te drugie gwarantują dodatkowo stabilność całego dwukołowca, dlatego tym bardziej warto weń zainwestować.

Jako, że pakowanie się na wycieczki jest sprawą indywidualną, wielu ludzi nie stosuje się do przedstawionych dziś rad. Jeśli jednak nie macie Państwo pomysłu na to, jak dokonać tegoż przedsięwzięcia, posłużcie się poniższym schematem. Zapasowe części do rowerów, narzędzia, wyposażenie gastronomiczne, odzież i konserwy zapakujcie do sakw tylnich. Do wora transportowego, poza wyżej wymienionym namiotem włóżcie śpiwór i karimatę. Sakwy przednie niech zawierają lżejsze ubrania i jedzenie, a sakwa pod siodełkiem lub obok kierownicy niech zawiera dokumenty i portfel.