Jak wypromować swoje biuro księgowe?

Nie każde biuro księgowe jest dobrze wypromowane, dlatego warto się zastanowić, w jaki sposób je wypromować – o ile oczywiście takowe posiadamy lub o ile w takowym pracujemy. Przede wszystkim zapomnijmy o tradycyjnej księgowości. Owszem, nasze biuro księgowe powinno świadczyć takowe na najwyższym poziomie, ale przeciętny klient i tak patrzy na tak zwane usługi dodatkowe. Chodzi tu o wszystko to, czego nie ma w standardowych ofertach, czyli na przykład dojazd do klienta, odbiór dokumentacji, stosowanie narzędzi internetowych i tak dalej.

W cenie są dziś też tak zwane modele współpracy z klientem. Chodzi tu o innowacyjną komunikację, na przykład za pośrednictwem Internetu, ale nie tylko. Wideokonferencje i rozmowy – to przyszłość nowoczesnej księgowości. Ktoś myśli, że wystarczy założyć stronę internetową i zatytułować ją http://biuro-ksiegowe.wloclawek.pl ? Owszem, na pewno byłby to dobry krok, ale do kompleksowej kampanii marketingowej jeszcze wiele brakuje. Warto tu też wspomnieć o tak zwanej rachunkowości online, o nowoczesnych metodach fakturowania, o automatyzacji wielu działań i tak dalej, i tak dalej.

Biuro księgowe w wyszukiwarce

Nieodłącznym elementem kampanii marketingowej dla biura księgowego jest pozycjonowanie jego strony internetowej. Pierwsze, co zrobi klient, gdy będzie nas szukał, to wpisze do wyszukiwarki frazę taką jak „biuro księgowe”. Czy wyskoczy mu wtedy nasza strona, czy może inne biuro księgowe ? To już zależy od inwestycji poczynionych w ramach marketingu internetowego. Niemniej jednak, jeżeli podchodzimy do tego zagadnienia poważnie, musimy znaleźć się w pierwszej dziesiątce.