Kalabria

Kalabria jest to włoska kraina oraz obręb administracyjny w południowych Włoszech na Półwyspie Apenińskim. Zajmuje ona rejon ponad piętnastu tysięcy kilometrów kwadratowych a zamieszkuje ją ponad dwa miliony rezydentów, nie licząc nielegalnych przybyszów.

Stolicą Kalabrii jest Catanzaro a w skład całkowitego regionu wchodzi pięć mniejszych prowincji, a innymi słowy Reggio di Calabria, Cosenza, Krotona, Vibo Valentia oraz okręg Catanzaro. W porach starożytnych Kalabria, czyli południowa Italia została mocno skolonizowana przez Greków, a z tej przyczyny była część Wielkiej Grecji. Na dodatek Kalabria była ojczyzną rzymskiego poety Enniusza. Jakkolwiek ten region Włoch jest naprawdę śliczny a noclegi w hotelach są bardzo drogie, to sama Kalabria do tej pory jest jednym z najbiedniejszych regionów Włoch, gdyż bezrobocie osiąga w tym rejonie do 18%, a w poniektórych dzielnicach nawet do 25%.
I właśnie z tego względu Kalabria najbardziej słynie a wyraźniej z działalności regionalnej mafii – ‘Ndranghety.

To właśnie szajka przyczynia się do zacofania Kalabrii, albowiem odstrasza ona możliwych inwestorów, także włoskich, jak i napływowych. Do tego mafia ma tak duże macki, że zasoby ludzkie są zobligowani współpracować z nią, a tym samym wychodzi na to, że ‘Ndrangheta jest jedynym pracodawcą w tym obrębie. Jakiś czas temu zrobiło się głośno o bojówce z Kalabrii, głównie z powodu protestu niewolników, którzy harują tam na plantacji pomarańczy. Być może więc w krótkim czasie uda się ujarzmić władanie mafii a całą piękna i ciepła Kalabria stanie na nogi.