Kredyty bankowe

Czasami życie daje nam w kość i powoduje, że nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby doprowadzić do końca pewne zamiary.
Właściwie w naszym kraju to jest powszedniością, że bez ustanku nam na coś brakuje. Wskutek tego mamy tak bardzo rozbudowaną propozycję bankową i kredyty są reklamowane niemal na każdym kroku. Jednak pozyskanie kredytu nie jest już taką łatwą rzeczą.

Poza tym że musimy mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej i nie możemy figurować w Krajowym Rejestrze Długów, to starając się o kredyt bankowy, musimy przedłożyć stosowne dokumenty. Jak jesteś zatrudniony na umowę o pracę, to musisz wręczyć ksero umowy o pracę wraz z oznaczeniem jej wariantu, zaświadczenie o dochodach z zakładu pracy wraz z jego nazwą, adresem, NIP-em i KRS-em, PIT-11 za rok zeszły ewentualnie wyciąg rachunku, na który przelewane jest zapłata alternatywnie druk RMUA wystawiony w ciągu poprzedzającego półrocza. Renciści i emeryci muszą pokazać decyzję o potwierdzaniu świadczenia, ostatni lub przedostatni odcinek wypłaty świadczenia czy też wyciąg rachunku, na który wpłacane jest świadczenie lub zaświadczenie z ZUS czy KRUS o odbieraniu świadczenia.

Producent rolny musi zademonstrować pismo z urzędu gminy dotyczące miary gospodarstwa rolnego albo dekret płatniczy, zaświadczenie z urzędu gminy o niezaleganiu z podatkiem rolnym a także zaświadczenie z KRUS o niezaleganiu z opłacaniem zrzutek na ubezpieczenie. Z kolei przedsiębiorcy muszą dać zobaczyć wypis z KRS lub dokument o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, wolę o nadaniu NIP-u, poświadczenie o REGON-ie, dokument płacenia zrzutek ZUS za minione trzy miesiące, dokument niezalegania z podatkami w urzędzie skarbowym, rachunek profitów i strat oraz podsumowanie za rok aktualny bądź pismo o przychodach wystawione przez biuro rachunkowe. Tak więc w zależności od tego kto ubiega się o kredyty, takie pisma musimy przedstawić w banku.

Gdy zaciągamy różne polecane pożyczki i kredyty (Kredyciak.org) bankowe, to musimy być świadom, że w banku niezbędne jest nie tylko nasze stanowisko, ale też należy przynieść szereg dowodów. W zależności od tego które jest nasze pochodzenie przychodów, takie zaświadczenia musimy przynieść. Tymczasem to nie wszystko. Nieraz w przypadku wyższych kwot, jeśli kredytobiorca jest w związku małżeńskim, bank chce dodatkowo zgody współmałżonka bądź jego podpisu. Jednak jak poprzednio zaciągaliśmy kredyt w jakimś banku, to czasami wystarczy tylko w tym samym banku przyniesienie dowodu osobistego oraz jakiegoś dowodu potwierdzającego zysk.