Kredyty bankowe

Jeśli już zdecydujesz się na kredyty bankowe, albowiem pożądasz nagle sporej ilości gotówki i nie masz żadnej innej opcji jej pozyskania, to musisz wiedzieć, że będziesz musiał odbyć kilka kroków, zanim fundusze wpłyną na twoje konto. Najpierw będziemy musieli przebyć przez kryterium dochodowe, ponieważ banki zwyczajowo, szczególnie w przypadku kredytów zaciąganych na wysokie kwoty, wytyczają minimalny miesięczny przychód, jaki musi osiągać klient, by można mu było dać ten kredyt.

A wobec tego trzeba donieść do banku dowód potwierdzający comiesięczne wpływy. Może to być zaświadczenie o zarobkach wystawione przez zakład pracy, ostatni lub przedostatni odcinek renty lub emerytury lub trzy ostatnie dowody opłacenia składek ubezpieczenia KRUS. Ale to nie komplet, co trzeba przedstawić. W dodatku należy napisać deklarację o sytuacji rodzinnej, innymi słowy ile osób wnioskodawca ma na utrzymaniu, wymienić stałe koszty, czyli czynsz, abonament za telefon, internet, inne kredyty a także karty kredytowe. Przy tym istotny jest także typ zatrudnienia.

Emeryci, renciści oraz persony zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieusystematyzowany są w lepszej sytuacji i mają większą możliwość na zdobycie kredytu niż osoby pracujące na czas określony oraz posiadające jedynie umowę o dzieło czy zlecenia. Nasza zdolność kredytowa jest wyznaczana też przez wykształcenie, stan cywilny, miejsce zamieszkanie, zawód oraz historię kredytową. Co istotne, osoby, które widnieją w BIK-u jako te, które zaciągnęły już kiedyś kredyt i go uregulowały, zdobywają więcej punktów niż osoby, które nigdy pożyczki nie dostały i nie widnieją w BIK-u.