Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy udostępniany przez bank jest prawnie umową, w której instytucja finansowa, czyli sprecyzowany bank zasądza kredytobiorcy na zdefiniowany czas określoną kwotę, którą kredytobiorca obliguje się spłacić w ustalonym czasie i na przesłankach umiejscowionych w umowie wraz z procentami.

Pomimo tego że banki zarabiają na tym, że udzielają obywatelom kredytów (no bo obecnie wabiące oprocentowanie kredytu wynosi około 16 %, podczas gdy najbardziej atrakcyjna lokata bankowa mieści się w granicach 5 %), to jednak powinno się osiągnąć wiele warunków, aby taki kredyt dostać, czyli między innymi powinno się mieć stałe dochody i to na tyle wysokie, aby móc ten debet spłacić, umowę z pracodawca podpisaną na długi czas, nie można mieć żadnych innych długów ani podjętych debetów, powinno się mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej oraz nie można być zapisanym do Krajowego Rejestru Długów.

W dodatku dobrze jest posiadać też współmałżonka, albowiem osoby, które nie bytują w związkach małżeńskich, mają mniejsza szanse na uzyskanie pożyczki. Jednak to się od jakiemuś czasu modyfikuje, ponieważ masy coraz częściej biorą kredyty na mniejsze pieniądze. Kiedyś pobierano kredyty, aby móc zakupić mieszkanie czy wybudować sobie dom. Teraz kredyty brane są po to, ażeby móc zakupić suknię weselną, darować rodzinie drogie dary na święta czy wyjechać na wymarzone wczasy. Dlatego też poza zwykłymi kredytami gotówkowymi banki wpisały do swojej oferty także pozostałe kredyty, w tym kredyt na dowód, szybkie pożyczki gotówkowe czy kredyty w różnych instytucjach pozabankowych bez BIK.