Leasing: najlepszy i najtańszy sposób zakupu samochodu

Dzisiaj pokrótce wyjaśnię Wam dlaczego leasing może być najlepszą formą zakupu auta. Przede wszystkie wiele zależy od tego jak funkcjonuje sama firma. Małe przedsiębiorstwa mają to do siebie, że ich przychody nie są stabilne i stałe. Jednak w przypadku firm, które generują systematyczny przychód, który przewyższa koszty, czyli funkcjonujących normalnie i uzyskujących dochód, z którego trzeba oczywiście odprowadzić podatek, leasing może okazać się finalnie bardziej opłacalnym sposobem zakupu samochodu na firmę niż zakup z płatnością całej kwoty jednorazowo z własnych środków.

Może to nieco dziwić, przecież leasing jest oprocentowany, ale otrzymywane od banku, czy firmy leasingowej faktury wrzucamy sobie w koszty co w efekcie pozwala nam zaoszczędzić na podatku. W przypadku firm będących Vatowcami rachunek jest prosty – dodatkowy koszt zmniejsza dochód, a tym samym podatek dochodowy, a do tego możemy jeszcze odliczać Vat. Wszystko oczywiście zależy od tego jak funkcjonuje firma w aspekcie kosztów, przychodów i podatków.

W przypadku firm nie będących vatowcami również całą fakturę możemy sobie wrzucić w koszty z tym, że nie rozdzielamy osobno Vatu i dochodowego, ale faktura w całości zmniejsza nam podatek dochodowy do zapłacenia. Również w tym przypadku jeśli firma ma stałe dochody, to leasing mimo opłat może okazać się tańszy od zakupu z własnych środków dzięki korzyściom podatkowym.

Co innego jest w przypadku firm, w których koszty przewyższają przychody, ale i tak leasing jest tanim sposobem na zakup auta i w rozłożeniu na dogodne raty jak w przypadku kredytu.

Kolejną kwestią jest wybór najlepszego leasingodawcy. Firm na rynku jest sporo, każda oferta jest indywidualna. Dlatego najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy brokera i do tego sprawdzenie ofert kilku firm na własną rękę. Obecnie na rynku funkcjonują również brokerzy internetowi, którzy wyszukają nam najlepsze leasing jak np. WezLeasing.pl

Tutaj można przeczytać recenzję WezLeasing – firmy, która wyszukuje spośród wielu leasingodawców najlepszy lesing https://antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html

Poza brokerem warto też samemu sprawdzić ofertę kilku firm jak np. PKO Leasing, bo też często mają tanie oferty, a brokerzy sprawdzają tylko oferty firm, z którymi współpracują. Warto też zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji, bo nie tylko rata się liczy. Z początku wyglądający na najtańszy leasing nie koniecznie będzie tym najlepszy jeśli uwzględnimy opłaty i ubezpieczenie. Które oczywiście jest obowiązkowe w przypadku samochodów w pełnym pakiecie AC+OC.

Źródła:
1. Najtańszy Leasing. Najlepszy Tani Leasing Samochodowy – Gdzie? Który wybrać?