Najpopularniejsze rodzaje rowerów

Wiadome jest, że chcąc bezpiecznie i szybko poruszać się rowerem po górskich terenach, potrzebować będziesz o wiele bardziej masywnego pojazdu niż w przypadku, kiedy zależy Ci na osiąganiu jak największych prędkości na prostych i wyasfaltowanych drogach. Z tego też powodu i z powodu indywidualnych zapotrzebowań samych konsumentów, wyróżnić będziemy mogli kilka podstawowych typów najbardziej popularnych rowerów.

Jednym z nich będą między innymi rowery damskie miejskie. Rower miejski, zwany też bardzo często holendrem, charakteryzuje się oryginalnie wyprofilowaną kierownicą, dosyć dużymi i cienkimi kołami oraz obecnością przekładni regulującej napięcie łańcucha. Rowery te są bardzo wygodne do poruszania się zarówno po drogach asfaltowych jak i innych ubitych i dosyć twardych powierzchniach.

Jeśli interesują Cię natomiast rowery damskie miejskie, którymi będziesz mógł wyjechać na bardziej niedostępne tereny, to z całą pewnością powinieneś postawić na rower górski. Wzmocniona i o wiele bardziej masywna rama, wykonane z grubej gumy szerokie opony, którym nie będą straszne żadne kamienie i obecność przekładni umożliwiając regulowanie napięcia łańcucha na wiele sposobów.

Oczywiście nie są to wszystkie dostępne na rynku rowery miejskie damskie. Do tych bardzo popularnych zaliczyć będziemy mogli także popularne kolarzówki zwane rowerami szosowymi, BMX-y, tandemy i tak dalej. Oprócz tego w niektórych miejscach świata popularnością cały czas cieszą się rowery poziome, czy też rowery wieloosobowe.