Niestety pożyczki pozabankowe są droższe od tych tradycyjnych

Młodym ludziom, którzy zawsze mieli dobrą sytuację materialną w domu wydaje się, że tak będzie zawsze. Tymczasem życie potrafi dać do wiwatu wszystkim, bez wyjątku. Osoby, które zalegają z płatnościami nie mogą długo robić tego bezkarnie. życie w Polsce jest coraz droższe, a o pracę i jej utrzymanie trudno.

Wiele osób, które nie radzi sobie z bieżącymi opłatami, utrzymaniem domu, rodziny sięga po pomocną dłoń instytucji finansowych. Niestety coraz rzadziej są to banki. Wszystko z uwagi na liczne restrykcje, obostrzenia dotyczące weryfikacji potencjalnego pożyczkobiorcy. Nawet niewielkie kwoty pieniędzy trudno wziąć z banku. I dlatego też można dziś mówić o renesansie pożyczek pozabankowych. Cieszą się one bowiem ogromną popularnością i rynek ten ciągle notuje napływ nowych firm pożyczkowych, serwisów działających w Internecie oraz osób prywatnych, które chcą być pożyczkodawcami.

Niestety pożyczki pozabankowe są droższe od tych tradycyjnych (Banksam.pl). Jednakże znacznie wygodniejsze i łatwiej dostępne. Mogą się o nie starać również osoby, które mają na swoim koncie zadłużenia, negatywną historię w KRD, BIK-u itp. Nawet jeśli dokonuje się ich weryfikacji, instytucje te bardzo często przymykają na takie, nazwijmy to, drobiazgi oko. Co więcej pożyczka pozabankowa przychodzi do nas, podczas gdy o tę bankową musimy się sami starać, chodzić do placówki, załatwiać formalności, stać w długich kolejkach itp. A że za wygodę i szybkie załatwienie całej transakcji trzeba zapłacić więcej – cóż, coś za coś.