Papilotki – nowa oferta

Dzisiaj w “Jarmarku”  przedstawiamy ofertę sklepu cukierniczego. Opiera się ona głównie na ozdobnych i dekoracyjnych materiałach cukierniczych, oraz dodatkach takich jak papilotki. W sumie jest to mało popularny towar na rynku detalicznym, ale coraz popularniejszy z powodu pojawienia się w serwisach kulinarnych oraz na forach internetowych licznych przepisów na różnego rodzaju babeczki i muffiny, do których pieczenia niezbędne są papilotki.

Jeżeli  Państwo nie bardzo wiecie, czym są owe papilotki lub pierwszy raz spotkacie się z tą nazwą, już wam wyjaśniam:   papilotki to takie wykonane z cienkiego, odpornego na tłuszcz i temperaturę papieru,  foremki do pieczenia ciastek; takich właśnie jak babeczki tudzież  muffiny.

Jak się pewnie już domyślacie nie mają nic wspólnego z papilotami do włosów. Papilotki mogą mieć różne kolory oraz kształty, chociaż najczęściej spotyka się okrągłe, dokładnie takie w jakich podawane są ciastka  w cukierniach i ciastkarniach.

Ogólnie rzecz biorąc papilotki mogą być używane jako element ozdobny lub też do pieczenia w piekarniku, ponieważ papier, z którego z założenia powinny być wykonane doskonale zabezpiecza ciasto przed przyklejaniem do ścianek formy do pieczenia, co jest bardzo przydatne w czasie pieczenia babeczek, muffinów oraz innych tego typu ciastkarskich wyrobów o małych gabarytach do których używa się specjalnych form kubełkowych, w które najpierw wkłada się papilotkę, a dopiero później ciasto.

Źródła:
https://wirtualny.slask.pl