Ranking banków i kredytów

Ktokolwiek, kto wypatruje dla siebie lukratywnego kredytu, stosuje z przejść rodziny i czyta różne opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.

Należałoby także zwrócić uwagę na obiektywny ranking banków w internecie (Va-bank.pl) i kredytów. W ostatnim czasie w sieci ukazał się marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego czytamy, że Kredyt Bank opuścił marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro,
a BNP Paribas Fortis obliczył wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na pierwsze trzy lata spłaty kredytu. Także inne banki przedstawiły różnorakie mniej lub bardziej fascynujące promocje. I w tym miesiącu wynikło, że najtańszy kredyt hipoteczny świadczy bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie rzeczywiste kredytu wynosi niecałe 5,1%.

Natomiast po trzech latach od spłaty debetu stawka będzie już wynosić 1,29%. Są niemniej jednak banki, które udzielają niższe marże.
Z kolei Eurobank trzyma kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%. Nadto bank ten nie bierze prowizji od udzielenia kredyt, a tym samym oprocentowanie rzeczywiste kredytu wynosi 5,55% i jest ono teraz najniższe na naszym rynku. Lukas Bank w podobny sposób ma ciekawą ofertę promocyjną, która nazywa się “Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej lepiej przyjrzeć. Też Bank Zachodni WBK wpisał niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , jakkolwiek symultanicznie posiada on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% wartości kredytu. Niemniej jednak takie promocje to wiecznie coś, co jest jakimś wspomożeniem dla naszego portfela. A przecież kredyty i pożyczki to nie przypadek na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas obowiązywało na kilka lat.