Rowerowa Warszawa

Warszawa kojarzy się głównie z olbrzymimi korkami drogowymi z powodu ciągle rosnącej ilości samochodów. Wówczas paraliżowana jest większość głównych dróg i pobocznych uliczek naszej stolicy. Komunikacja miejska również ma problemy, gdyż nawet bus pasy są zajęte przez samochody. Jest jednak ciekawa propozycja dla mieszkańców stolicy oraz turystów, którzy mają dosyć zakorkowanych ulic i oglądania miasta zza szyb autobusowych szyb.

Warszawa na rowerze. Pomyślimy sobie no OK., ale gdzie tym rowerem jechać albo skąd go wziąć. Zajmijmy się najpierw tym drugim problemem. Z racji rosnącej popularności sportów rowerowych, a także przejścia coraz większej liczby mieszkańców na aktywny tryb życia, powstała wypożyczalnia rowerów w warszawie. Za minimalną opłatą oraz wpłaceniem depozytu, wypożyczalnia rowerów warszawa oferuje wynajem rowerem na godziny bądź dni. Innym problemem dla wielu osób może być jednak sprawa, że nie wszędzie dojedziemy rowerem. Nie jest to prawda. Większość głównych szlaków rowerowych biegnie wzdłuż głównych ulic Warszawy, a także przez zielone tereny parków.
Nie ma więc najmniejszego problemu, aby dojechać w dowolne miejsce. Poza tym warto zauważyć, że długość warszawskich tras rowerowych wynosi grubo ponad 100 kilometrów. Można wyróżnić pięć głównych szlaków, ale również każda z dzielnic ma swoje lokalne trasy, które pokazują lokalne piękno, zabytki i architekturę. Jest to także świetny sposób spędzenia weekendowych popołudni zamiast siedzieć w domu bądź w centrach handlowych.