Top model

Każda młodziutka dziewczyna kiedy jest mała, śni o tym, żeby zostać modelką. Profesja modelki jest jednak trudny, mimo obrazu, który pokazywany jest w telewizji. Niedawno do naszego kraju trafił program rozrywkowy Top Model, który był jednym wielkim konkursem, mającym na celu znalezienie nowej top modelki.

Miał on wskazać oglądającym, że z brzydkiego kaczątka może wyrosnąć piękny łabędź. Zyskał ogromną popularność, miał na tyle sporą oglądalność, że postanowiono o kontynuacji, co jest równoznaczne z tym, że widzowie mogą spodziewać się kolejnej edycji. Top Model to przełom, który w innych krajach miał miejsce wiele lat wcześniej. I choć nasza rodzima edycja nie była tak spektakularna, to jednak przełamywała swego rodzaju tabu. Dziewczyny startujące na modelki bowiem musiały pozować do zdjęć bez ubrań, do tego w ekstremalnych pozach. Zadania nakazywano dziewczynom nie były łatwe, jednakże większość z nich dała sobie wyśmienicie radę. Sympatia widzów okazała się ważniejsza od słów jury, czy nawet samego wyglądu uczestniczki.

Główną nagrodę zdobyła dziewczyna, która nie była liderką przez cały program. Wyrosła na nią przypadkowo. Widzowie lubią, gdy na ich oczach rodzi się nowa modelka. Może dlatego właśnie tego rodzaju show jak Top model dla pięknych dziewczyn zyskują taką popularnością. Nastolatki, które nie wzięły udziału w przesłuchaniach do pierwszej edycji, już niebawem będą mogły to zrobić. Ciekawe czy wystarczy im energii, żeby zmierzyć się z jury, które jest trudne i nie zawsze miło obchodzi się z kandydatkami, które chcą zostać modelkami.